Protokoll-etikett logo

EHO kétszeres feldolgozása

Beküldte: takine2, 06:13, 06/14/09
A helyes válaszért jár: 20 pont

Sziasztok!

Már az AGY-RÉM-APEH /Adatszolgáltatás/rovatában leírtam a problémámat, de most itt is leírom és kérném a segítségeteket mitévő legyek? Az APEH az egyéni vállalkozóim 0853-as bevallásait 02.25-el feldolgozta rendesen. A folyószámlát minden hónapban megnézem az utolsó időpont június 02 volt. Június 12-én meg akartam nézni, hogy a 0958-as fel van-e dolgozva, és ekkor ért a meglepetés.A 02.25-i esedékességű bevallásokat leminuszolták, majd plusszolták azzal, hogy az EHO kötelezettséget megduplázták, ráadásul 02.25-i esedékességgel. A 0853-09 lapon a 292 sor f és g rovata megegyezik.Pl: f rovat 3009 Ft, g rovat 3009 Ft, így kötelezettségként 6018 Ft-ot írtak elő, holott a tényleges fizetési kötelezettség csak 3009 Ft. Nem tudom mi történt 02.25-től /amikor még jó volt a bevallás/06.12-ig.Teljesen tanácstalan vagyok, hogy lehet egy már elfogadott bevallást javítani úgy, hogy az ügyfél ha nem nézi a folyószámlát nem is tud róla. Kérlek Benneteket, hogy aki ilyennel találkozott, ossza meg a tudását velem, mert az enyém csődöt mondott. Üdv.Margó    

Válaszok:

Szeretne válaszolni?

Kérem jelentkezzen be, vagy ha még nem rendelkezik hozzáféréssel az adófórum szakmai fórumához regisztráljon.

Bejelentkezés