Protokoll-etikett logo

Munkaviszony megszűnés, fegyelmi

Beküldte: adababa, 17:13, 04/21/08
A helyes válaszért jár: 50 pont

sziasztok!

A problémám a következő: Adott egy autószerelő egyéni vállalkozó, jelenleg 1 fő érvényes munkaszerződéssel rendelkező munkavállalóval. A dolgozó által javított autó március 09-én felborult. Jelentős anyagi kár keletkezett. Műszaki hiba volt a karambol oka, a dolgozó hibázott. Peren kívül megegyeztünk az autó tulajdonosával . A munkaszerződése szerint az alkalmazott az "általa gondatlanságból okozott kárért anyagi és erkölcsi felelősséget vállal". Utánanéztem, csak a 1,5 havi átlagkeresetet lehet tőle levonni. ( az okozott kár megtérítése fejében ). Persze a kár ettől nagyságrendekkel több. Mit lehet követelni a munkavállallón? És ha csak ennyit, azt hogy lehet tőle levonni? A nettó bére 33%-a erejéig ezt is? Fegyelmit kell neki ilyenkor adni? El lehet bocsátani ? Mit tanácsoltok? Kinek mi jut eszébe ezzel kapcsolatban, amire én nem tértem ki, és fontos tényező? Kicsit nehézkes a helyzet, hisz ha elengedem, akkor hogy vonom le tőle, amit levonható?

Segítsetek már még, hogy jól számoltam-e ki az átlagkeresetet. Utolsó 4 negyedév a következőket jelenti számokban :

2007. II.név - III. - IV. névben bruttó bére : 75.500 ft ( munkanapok száma: 65+65+66 )

2008.I. név: 86.300 ft.( munkanapok száma: 65 )

Munkanapok számát erre az időre nem biztos, hogy jól számoltam ki , ünnepnapokat beleszámoltam.

Tehát átlagkeresete:  ( (75500*9) || 86300*3  ) / 261 *22 = 79.099 ft.

79.099*1,5= 118649 ft-ot vonhatok le tőle , max a nettója 33%-a erejéig havonta,így kb. 6 hónap alatt törleszti.   

Ha fegyelmit adok neki, az mit tartalmazzon? Törvényi hivatkozások, stb. -re gondolok.

Nagyon köszönöm előre is hozzászólásaitokat, Móni

( Amúgy már rég fórumtag vagyok, csak újra kellett regisztrálnom, mert nem fogadta be a nevemet, és jelszómat )

Csak most látom utólag, hogy rossz témakörben tettem fel a kérdést, biztos továbbgördült a gördítősáv, bocsika. Lehet utólag változtatni rajta?

Válaszok:

Szeretne válaszolni?

Kérem jelentkezzen be, vagy ha még nem rendelkezik hozzáféréssel az adófórum szakmai fórumához regisztráljon.

Bejelentkezés